Derbyshire County Cricket League fixtures for July 14/15

Fixtures for Saturday, July 14

Abbey Glass Division 1

Clifton v Alfreton

Eckington v Duffield

Ilkeston Rutland v Matlock

Sawley & LE Park v Elvaston

Stainsby Hall v Marehay

Staveley Welfare v Cutthorpe

‘the follow on’ Division 2

Belper Meadows v Rolleston

Clay Cross v Ambergate

Denby v Ockbrook & Borrowash

Nutbrook v Shipley Hall

Sandiacre Town v Langley Mill Utd

Tutbury v Aston-on-Trent

Burton Glass Division 3

Alvaston & Boulton v Alrewas

Brailsford v Spondon

Holmewood v Derby Congs

Marehay v Trentside

Walton-on-Trent v South Wingfield

Wirksworth & v Hilton

Croots Farm Shop Division 4N

Darley Dale v Clowne Town

Heanor Town v Morton Colliery

Pilsley v Breadsall

Riddings v Ilkeston Rutland

West Hallam WR v Swanwick Hall

Viceroy Restaurant Division 4S

Burton v Lullington Park

Dunstall v Mickleover

Elvaston v Darley Abbey

Quarndon v Ticknall

Swarkestone v Etwall

Winshill v Barton

CN Wright (Codnor) Butchers Division 5N

Alfreton v Ashover

Codnor v Selston Town

Duffield v Denby

Langley Mill Utd v Belper Meadows

Matlock v Belper Amateurs

South Wingfield v Sandiacre Town

Derbyshire Cricket Society Division 5S

Alrewas v Clifton

Aston-on-Trent v Sawley & LE Park

Lullington Park v Allestree

Melbourne Town v Tutbury

Rolleston v Rolls Royce Leisure

Trentside v Littleover Centurions

Geoff Cox Cars Division 6N

Ashover v Clay Cross

Breadsall v Nutbrook

Chesterfield v Staveley Welfare

Clowne Town v Stainsby Hall

Cromford Meadows v West Hallam WR

Shipley Hall v Eckington

Engments Division 6S

Castle Donington Town v Ockbrook & Borrowash

Derby Congs v Uttoxeter

Littleover Centurions v Brailsford

Mickleover v Wootton

Stanton Elks v Abbots Bromley

JSF Stainless Ltd Division 7N

Alfreton v Butterley Utd

Belper Amateurs v Mugginton

Cutthorpe v Heanor Town

Kirk Langley v Wingerworth S

Marehay v Wirksworth &

Sawley & LE Park v Darley Dale

Brookside Press Division 7S

Barton v Winshill

Darley Abbey v Walton-on-Trent

Hilton v Elvaston

Quarndon v Ticknall

Yoxall v Hartshorne

Eaton’s Jewellers Division 8N

Allestree v Riddings

Denby v Calow

Little Eaton v Sawley & LE Park

Morton Colliery v Holmewood

Ockbrook & Borrowash v Belper Meadows

Swanwick Hall v Pilsley

Pope Machinery Division 8S

Alvaston & Boulton v Kings Bromley

Dunstall v Ashbourne

Etwall v Packington

Spondon v Draycott & Hanbury

Trentside v Quarndon

Washlands v Melbourne Town

John Wallis (Consultancy) Division 9N

Ambergate v Mickleover

Clowne Town v Awsworth

Duffield v Codnor

Ilkeston Rutland v Clay Cross

West Hallam WR v Nutbrook

Wirksworth & v Matlock

Marston’s Pedigree Division 9S

Alrewas v Alvaston & Boulton

Hartshorne v Brailsford

Swarkestone v Burton

Tutbury v Lullington Park

Uttoxeter v Rosehill Meths

Marston’s Pedigree Division 10N

Ashover v Kirk Langley

Brailsford v Darley Abbey

Breadsall v Cromford Meadows

Cutthorpe v Eckington

Selston Town v Stanton Elks

Marston’s Pedigree Division 10S

Clifton v Castle Donington

Elvaston v Rolleston

Hilton v Dunstall

Wootton v Yoxall

Fixtures for Sunday, July 15

Kingfisher Cup, national first round (last 16)

York v Ockbrook & Borrowash

Marston’s Smooth Trophy, quarter-finals

Alfreton v Duffield

Clifton v Matlock

Nutbrook v Belper Meadows

Rolleston v Marehay

Bayley Cup, quarter-finals

Alvaston & Boulton West Hallam WR

Marehay v South Wingfield

Spondon v Swarkestone

Wirksworth & Middleton v Mickleover

Wright Cup , quarter-finals

Langley Mill Utd v Allestree

Melbourne Town v Trentside

Rolls Royce Leisure v Derby Congs

Sawley & LE Park v Codnor

James Harwood Cup, quarter-finals

Breadsall v Heanor Town

West Hallam WR v Littleover Centurions

Ockbrook & Borrowash v Quarndon

Spondon v Cutthorpe

Harry Lund Cup, quarter-finals

Riddings v Awsworth

Draycott & Hanbury v Dunstall

Quarndon v Alvaston & Boulton

Burton Glass Division 3

Holmewood v Alrewas

Marston’s Pedigree Division 10N

Eckington v Brailsford

Marston’s Pedigree Division 10S

Washlands v Ashbourne