Derbyshire County Cricket League, fixtures for the weekend

0
Have your say

Fixtures for Saturday, September 1

Abbey Glass Division 1

Clifton v Staveley Welfare

Duffield v Matlock

Eckington v Cutthorpe

Marehay v Alfreton

Sawley & LE Park v Ilkeston Rutland

Stainsby Hall v Elvaston

‘the follow on’ Division 2

Aston-on-Trent v Ambergate

Clay Cross v Belper Meadows

Denby v Rolleston

Ockbrook & Borrowash v Shipley Hall

Sandiacre Town v Nutbrook

Tutbury v Langley Mill Utd

Burton Glass Division 3

Alvaston & Boulton v Brailsford

Derby Congs v Trentside

Holmewood v Spondon

South Wingfield v Alrewas

Walton-on-Trent v Hilton

Wirksworth & v Marehay

Croots Farm Shop Division 4N

Ambergate v Pilsley

Clowne Town v Morton Colliery

Darley Dale v Breadsall

Ilkeston Rutland v Chesterfield

Riddings v Swanwick Hall

West Hallam WR v Heanor Town

Viceroy Restaurant Division 4S

Burton v Quarndon

Darley Abbey v Ticknall

Elvaston v Mickleover

Etwall v Barton

Swarkestone v Lullington Park

Winshill v Dunstall

CN Wright (Codnor) Butchers Division 5N

Belper Meadows v Sandiacre Town

Codnor v Belper Amateurs

Langley Mill Utd v Denby

Derbyshire Cricket Society Division 5S

Allestree v Sawley & LE Park

Alrewas v Melbourne Town

Lullington Park v Tutbury

Rolleston v Littleover Centurions

Rolls Royce Leisure v Clifton

Trentside v Aston-on-Trent

Geoff Cox Cars Division 6N

Ashover v Clowne Town

Breadsall v Eckington

Chesterfield v Stainsby Hall

Nutbrook v Clay Cross

Shipley Hall v Cromford Meadows

Staveley Welfare v West Hallam WR

Engments Division 6S

Brailsford v Spondon

Wootton v Ockbrook & Borrowash

JSF Stainless Ltd Division 7N

Alfreton v Kirk Langley

Belper Amateurs v Wingerworth S

Cutthorpe v Darley Dale

Mugginton v Wirksworth & Middleton

Sawley & LE Park v Marehay

Brookside Press Division 7S

Barton v Darley Abbey

Elvaston v Ticknall

Hilton v Walton-on-Trent

Rolleston v Hartshorne

Yoxall v Quarndon

Eaton’s Jewellers Division 8N

Calow v Belper Meadows

Denby v Holmewood

Morton Colliery v Little Eaton

Ockbrook & Borrowash v Allestree

Pilsley v Sawley & LE Park

Swanwick Hall v Riddings

Pope Machinery Division 8S

Alvaston & Boulton v Dunstall

Melbourne Town v Packington

Quarndon v Kings Bromley

Spondon v Etwall

Trentside v Draycott & Hanbury

Washlands v Ashbourne

John Wallis (Consultancy) Division 9N

Ambergate v Duffield

Awsworth v Clay Cross

Nutbrook v Mickleover

West Hallam WR v Matlock

Wirksworth & v Ilkeston Rutland

Marston’s Pedigree Division 9S

Alrewas v Derby Congs

Brailsford v Burton

Hartshorne v Trentside

Rosehill Meths v Alvaston & Boulton

Tutbury v Swarkestone

Uttoxeter v Lullington Park

Marston’s Pedigree Division 10N

Ashover v Darley Abbey

Cromford Meadows v Breadsall

Cutthorpe v Selston Town

Kirk Langley v Stanton Elks

Marston’s Pedigree Division 10S

Ashbourne v Washlands

Fixtures for Sunday, September 2

Croots Farm Shop Division 4N

Ilkeston Rutland v Morton Colliery

CN Wright (Codnor) Butchers Division 5N

Matlock v South Wingfield

Engments Division 6S

Castle Donington Town v Derby Congs

Stanton Elks v Rosehill Meths

JSF Stainless Ltd Division 7N

Sawley & LE Park v Kirk Langley

John Wallis (Consultancy) Division 9N

Awsworth v Wirksworth & Middleton

Clowne Town v Codnor

Marston’s Pedigree Division 9S

Alvaston & Boulton v Brailsford

Derby Congs v Swarkestone

Marston’s Pedigree Division 10N

Darley Abbey v Breadsall

Marston’s Pedigree Division 10S

Clifton v Wootton