Derbyshire County Cricket League fixtures for the weekend

0
Have your say

Fixtures for Saturday, June 23

Abbey Glass Division 1

Clifton v Elvaston

Duffield v Alfreton

Eckington v Matlock

Ilkeston Rutland v Staveley Welfare

Sawley & LE Park v Marehay

Stainsby Hall v Cutthorpe

‘the follow on’ Division 2

Clay Cross v Langley Mill Utd

Denby v Shipley Hall

Nutbrook v Belper Meadows

Ockbrook & Borrowash v Ambergate

Sandiacre Town v Aston-on-Trent

Tutbury v Rolleston

Burton Glass Division 3

Alvaston & Boulton v Hilton

Derby Congs v Alrewas

Holmewood v Trentside

Marehay v Brailsford

Walton-on-Trent v Spondon

Wirksworth & v South Wingfield

Croots Farm Shop Division 4N

Ambergate v Swanwick Hall

Clowne Town v Chesterfield

Darley Dale v Morton Colliery

Heanor Town v Pilsley

Riddings v Breadsall

West Hallam WR v Ilkeston Rutland

Viceroy Restaurant Division 4S

Burton v Etwall

Darley Abbey v Barton

Elvaston v Ticknall

Quarndon v Dunstall

Swarkestone v Mickleover

Winshill v Lullington Park

CN Wright (Codnor) Butchers Division 5N

Alfreton v Belper Amateurs

Belper Meadows v Ashover

Langley Mill Utd v Sandiacre Town

Matlock v Selston Town

South Wingfield v Duffield

Derbyshire Cricket Society Division 5S

Allestree v Clifton

Alrewas v Littleover Centurions

Aston-on-Trent v Melbourne Town

Lullington Park v Sawley & LE Park

Rolleston v Tutbury

Trentside v Rolls Royce Leisure

Geoff Cox Cars Division 6N

Ashover v Eckington

Breadsall v Stainsby Hall

Chesterfield v West Hallam WR

Cromford Meadows v Clowne Town

Shipley Hall v Nutbrook

Staveley Welfare v Clay Cross

Engments Division 6S

Brailsford v Ockbrook & Borrowash

Castle Donington Town v Abbots Bromley

Littleover Centurions v Spondon

Mickleover v Uttoxeter

Rosehill Meths v Derby Congs

Stanton Elks v Wootton

JSF Stainless Ltd Division 7N

Alfreton v Darley Dale

Belper Amateurs v Wirksworth & Middleton

Cutthorpe v Wingerworth S

Marehay v Kirk Langley

Mugginton v Butterley Utd

Sawley & LE Park v Heanor Town

Brookside Press Division 7S

Barton v Hartshorne

Elvaston v Winshill

Hilton v Ticknall

Quarndon v Darley Abbey

Eaton’s Jewellers Division 8N

Denby v Riddings

Little Eaton v Allestree

Morton Colliery v Calow

Ockbrook & Borrowash v Holmewood

Pilsley v Belper Meadows

Swanwick Hall v Sawley & LE Park

Pope Machinery Division 8S

Alvaston & Boulton v Draycott & Hanbury

Etwall v Dunstall

Melbourne Town v Kings Bromley

Spondon v Quarndon

Trentside v Ashbourne

Washlands v Packington

John Wallis (Consultancy) Division 9N

Ambergate v Matlock

Awsworth v Mickleover

Clay Cross v Clowne Town

Ilkeston Rutland v Duffield

West Hallam WR v Codnor

Wirksworth & v Nutbrook

Marston’s Pedigree Division 9S

Alrewas v Lullington Park

Brailsford v Alvaston & Boulton

Hartshorne v Burton

Swarkestone v Derby Congs

Tutbury v Rosehill Meths

Uttoxeter v Trentside

Marston’s Pedigree Division 10N

Ashover v Stanton Elks

Breadsall v Darley Abbey

Butterley Utd v Eckington

Cutthorpe v Cromford Meadows

Selston Town v Brailsford

Marston’s Pedigree Division 10S

Ashbourne v Rolleston

Dunstall v Castle Donington

Hilton v Yoxall

Ticknall v Melbourne Town

Wootton v Elvaston

Fixtures for Sunday, June 24

Marston’s Smooth Trophy 2nd Round

Cutthorpe v Nutbrook

Rolleston v Ilkeston Rutland

Wright Cup, second round

Belper Amateurs v Sawley & LE Park

Codnor v Selston Town

Matlock v Derby Congs

Allestree v Rolleston

Trentside v Denby

James Harwood Cup, second round

West Hallam WR v Hartshorne

Butterley Utd v Breadsall

Harry Lund Cup, second round

Dunstall v Ticknall

Derby Congs v Trentside

Croots Farm Shop Division 4N

Chesterfield v Riddings

Derbyshire Cricket Society Division 5S

Littleover Centurions v Alrewas

Brookside Press Division 7S

Rolleston v Walton-on-Trent