Derbyshire County Cricket League fixtures for the weekend

Fixtures for Saturday, May 5

Abbey Glass Division 1

Clifton v Marehay

Elvaston v Cutthorpe

Ilkeston Rutland v Alfreton

Sawley & LE Park v Eckington

Stainsby Hall v Duffield

Staveley Welfare v Matlock

‘the follow on’ Division 2

Belper Meadows v Shipley Hall

Clay Cross v Aston-on-Trent

Langley Mill Utd v Rolleston

Nutbrook v Ambergate

Sandiacre Town v Denby

Tutbury v Ockbrook & Borrowash

Burton Glass Division 3

Alvaston & Boulton v South Wingfield

Brailsford v Trentside

Hilton v Spondon

Marehay v Alrewas

Walton-on-Trent v Derby Congs

Wirksworth & v Holmewood

Croots Farm Shop Division 4N

Ambergate v Ilkeston Rutland

Heanor Town v Chesterfield

Pilsley v Morton Colliery

Riddings v Clowne Town

Swanwick Hall v Breadsall

West Hallam WR v Darley Dale

Viceroy Restaurant Division 4S

Burton v Elvaston

Dunstall v Ticknall

Lullington Park v Mickleover

Quarndon v Barton

Swarkestone v Darley Abbey

Winshill v Etwall

CN Wright (Codnor)

Butchers Division 5N

Alfreton v Selston Town

Belper Amateurs v Denby

Codnor v Belper Meadows

Duffield v Sandiacre Town

Matlock v Langley Mill Utd

South Wingfield v Ashover

Derbyshire Cricket Soc. Division 5S

Alrewas v Rolls Royce Leisure

Aston-on-Trent v Clifton

Littleover Centurions v Tutbury

Melbourne Town v Sawley & LE Park

Rolleston v Allestree

Trentside v Lullington Park

Geoff Cox Cars Division 6N

Ashover v Nutbrook

Breadsall v Staveley Welfare

Clowne Town v West Hallam WR

Cromford Meadows v Clay Cross

Eckington v Stainsby Hall

Shipley Hall v Chesterfield Barbarians

Engments Division 6S

Abbots Bromley v Uttoxeter

Castle Donington Town v Wootton

Derby Congs v Spondon

Mickleover v Brailsford

Rosehill Meths v Ockbrook & B’wash

Stanton Elks v Littleover Centurions

JSF Stainless Ltd Division 7N

Alfreton v Heanor Town

Cutthorpe v Mugginton

Darley Dale v Wingerworth S

Kirk Langley v Wirksworth &

Marehay v Butterley Utd

Sawley & LE Park v Belper Amateurs

Brookside Press Division 7S

Darley Abbey v Ticknall

Hartshorne v Walton-on-Trent

Quarndon v Winshill

Rolleston v Elvaston

Yoxall v Hilton

Eaton’s Jewellers Division 8N

Allestree v Sawley & LE Park

Denby v Pilsley

Holmewood v Riddings

Little Eaton v Belper Meadows

Morton Colliery v Swanwick Hall

Ockbrook & Borrowash v Calow

Pope Machinery Division 8S

Alvaston & Boulton v Quarndon

Draycott & Hanbury v Ashbourne

Dunstall v Packington

Etwall v Kings Bromley

Spondon v Washlands

Trentside v Melbourne Town

John Wallis (Consultancy)

Division 9N

Ambergate v Nutbrook

Clowne Town v Wirksworth &

Duffield v Clay Cross

Ilkeston Rutland v Mickleover

Matlock v Codnor

West Hallam WR v Awsworth

Marston’s Pedigree Division 9S

Alrewas v Rosehill Meths

Derby Congs v Burton

Lullington Park v Trentside

Swarkestone v Alvaston & Boulton

Tutbury v Hartshorne

Marston’s Pedigree Division 10N

Brailsford v Stanton Elks

Breadsall v Kirk Langley

Butterley Utd v Cromford Meadows

Cutthorpe v Ashover

Eckington v Darley Abbey

Marston’s Pedigree Division 10S

Ashbourne v Dunstall

Clifton v Melbourne Town

Elvaston v Yoxall

Ticknall v Hilton

Washlands v Rolleston

Wootton v Castle Donington

Monday May 7

Abbey Glass Division 1

Matlock v Eckington