Cricket fixtures

0
Have your say

THE 2011 cricket season ends this weekend. The fixtures including the Premier League and involving teams from our area are as follows:

Saturday, September 17

Beechwood SAAB ECB

Premier League

Alvaston & Boulton v Ilkeston Rutland

Dunstall v Quarndon

Lullington Park v Ticknall

Ockbrook & Borrowash v Alfreton

Rolls-Royce Leisure v Sandiacre Tn

Spondon v Chesterfield

Abbey Glass Division 1

Eckington v Matlock

Marehay v Clifton

Staveley Welfare v Denby

Swarkestone v Stainsby Hall

Burton Glass Division 2

Denby v Tutbury

Derby Congs v Ambergate

Nutbrook v Belper Meadows

South Wingfield v Duffield

‘the follow on’ Division 3

Wirksworth & Middleton v

Ockbrook & Borrowash

Croots Farm Shop Division 4N

Chesterfield v Marehay

West Hallam WR v Allestree

Geoff Cox Cars Division 5N

Ambergate v Denby

Belper Amateurs v Clowne Town

Belper Meadows v South Wingfield

Duffield v Ashover

Swanwick Hall v Selston Town

CN Wright (Codnor) Butchers

Division 6N

Breadsall v Chesterfield Barbarians

Cromford Meadows v Langley Mill Utd

Shipley Hall v Codnor

Stainsby Hall v Alfreton

MG Financial Services Division 7N

Allestree v Belper Amateurs

Darley Dale v Butterley Utd

Marehay v Heanor Town

Sawley & LE Park v Belper Meadows

Brookside Press Division 7S

Quarndon v Ashbourne

Marston’s Pedigree Division 8N

Clay Cross v Wirksworth & Middleton

Morton Colliery v Swanwick Hall

Riddings v Ilkeston Rutland

Pope Machinery Division 8S

Draycott & Hanbury v Quarndon

Graham Hitchcock Elec.

Contractors Division 9N

Ambergate v Calow

Awsworth v Duffield

Codnor v Little Eaton

Denby v Matlock

Marston’s Pedigree Division 10N

Wirksworth & v Mickleover

Sunday September 18 2011

Beechwood SAAB ECB

Premier League

Alfreton v Rolls-Royce Leisure

Chesterfield v Ockbrook & Borrowash

Ilkeston Rutland v Spondon

Quarndon v Alvaston & Boulton

Sandiacre Town v Lullington Park

Ticknall v Dunstall

Abbey Glass Division 1

Denby v Sawley & LE Park

Matlock v Clay Cross

Rolleston v Marehay

Stainsby Hall v Staveley Welfare

Burton Glass Division 2

Ambergate v Denby

Belper Meadows v Sandiacre Town

Cutthorpe v South Wingfield

Duffield v Nutbrook

Shipley Hall v Derby Congs

‘the follow on’ Division 3

Spondon v Langley Mill Utd

Walton-on-Trent v Wirksworth & Mid.

Croots Farm Shop Division 4N

Allestree v Clowne Town

Breadsall v Heanor Town

Darley Dale v Alfreton

Marehay v West Hallam WR

Morton Colliery v Ilkeston Rutland

Riddings v Chesterfield

Viceroy Restaurant Division 4S

Dunstall v Little Eaton

Etwall v Quarndon

Geoff Cox Cars Division 5N

Ashover v Matlock

Clay Cross v Ambergate

Clowne Town v Belper Meadows

Denby v Swanwick Hall

South Wingfield v Duffield

CN Wright (Codnor) Butchers Division 6N

Alfreton v Cromford Meadows

Chesterfield v Stainsby Hall

Codnor v Cutthorpe

Eckington v Shipley Hall

Langley Mill Utd v Sandiacre Town

Staveley Welfare v Breadsall

MG Financial Services Division 7N

Belper Amateurs v Sawley & LE Park

Belper Meadows v Darley Dale

West Hallam WR v Allestree

Brookside Press Division 7S

Abbots Bromley v Quarndon

Marston’s Pedigree Division 8N

Swanwick Hall v Kirk Langley

Wirksworth & Middleton v Riddings

Graham Hitchcock Elec.

Contractors Division 9N

Calow v West Hallam WR

Duffield v Codnor

Nutbrook v Denby

Marston’s Pedigree Division 10N

Brailsford v Breadsall

Darley Abbey v Butterley Utd

Mickleover v Alfreton