Cricket fixtures

Fixtures for Saturday, September 3

Beechwood SAAB ECB

Premier League

Chesterfield v Alfreton

Dunstall v Ilkeston Rutland

Lullington Park v Alvaston & Boulton

Ockbrook & Borrowash v Ticknall

Rolls Royce Leisure v Quarndon

Spondon v Sandiacre Town

Derbyshire County Cricket League

Abbey Glass Division 1

Eckington v Elvaston

Marehay v Clay Cross

Sawley & LE Park v Matlock

Stainsby Hall v Denby

Staveley Welfare v Clifton

Swarkestone v Rolleston

Burton Glass Division 2

Denby v Cutthorpe

Derby Congs v Aston-on-Trent

Duffield v Belper Meadows

Nutbrook v Ambergate

Sandiacre Town v Tutbury

South Wingfield v Shipley Hall

‘the follow on’ Division 3

Alrewas v Lullington Park

Brailsford v Holmewood

Pilsley v Ockbrook & Borrowash

Trentside v Walton-on-Trent

Wirksworth & Middleton v Langley Mill U

Croots Farm Shop Division 4N

Allestree v Breadsall

Clowne Town v Darley Dale

Ilkeston Rutland v Chesterfield

West Hallam WR v Morton Colliery

Viceroy Restaurant Division 4S

Alvaston & Boulton v Dunstall

Darley Abbey v Etwall

Elvaston v Barton

Little Eaton v Swarkestone

Quarndon v Sawley & LE Park

Ticknall v Hilton

Geoff Cox Cars Division 5N

Ambergate v Clowne Town

Belper Amateurs v Duffield

Belper Meadows v Ashover

Clay Cross v Denby

Swanwick Hall v South Wingfield

Derbyshire Cricket Society Division 5S

Aston-on-Trent v Alrewas

Burton v Derby Congs

Clifton v Winshill

Lullington Park v Brailsford

Rolleston v Melbourne Town

CN Wright (Codnor) Butchers Division 6N

Breadsall v Alfreton

Cromford Meadows v Codnor

Cutthorpe v Stainsby Hall

Langley Mill Utd v Eckington

Shipley Hall v Chesterfield Barbarians

Engments Division 6S

Barton v Rosehill Meths

Elvaston v Castle Donington

Ockbrook & Borrowash v Stanton Elks

Spondon v Nutbrook

Tutbury v Mickleover

Uttoxeter v Trentside

MG Financial Services Division 7N

Ashover v Allestree

Belper Meadows v Butterley Utd

Darley Dale v Whitmoor RC

Marehay v West Hallam WR

Mugginton v Belper Amateurs

Sawley & LE Park v Heanor Town

Brookside Press Division 7S

Ashbourne v Darley Abbey

Etwall v Ashby Town

Hilton v Ticknall

Quarndon v Hartshorne

Rolleston v Abbots Bromley

Walton-on-Trent v Littleover Centurions

Marston’s Pedigree Division 8N

Holmewood v Wirksworth & Middleton

Ilkeston Rutland v Ockbrook & B’wash

Kirk Langley v Clay Cross

Morton Colliery v Sawley & LE Park

Riddings v Swanwick Hall

Pope Machinery Division 8S

Alvaston & Boulton v Dunstall

Draycott & Hanbury v Lullington Park

Kings Bromley v Brailsford

Marstons v Packington

Winshill v Spondon

Yoxall v Quarndon

Graham Hitchcock Elec.

Contractors Division 9N

Awsworth v Nutbrook

Clowne Town v Ambergate

Codnor v Matlock

Cutthorpe v Duffield

Denby v Calow

West Hallam WR v Little Eaton

Eaton’s Jewellers Division 9S

Hartshorne v Trentside

Melbourne Town v Uttoxeter

Rosehill Meths v Alrewas

Ticknall v Swarkestone

Marston’s Pedigree Division 10N

Ashover v Mickleover

Brailsford v Eckington

Wirksworth & v Cromford Meadows

Fixtures for Sunday, September 4

Croots Farm Shop Division 4N

Chesterfield v West Hallam WR

Ilkeston Rutland v Alfreton

Geoff Cox Cars Division 5N

Matlock v Selston Town

Graham Hitchcock Elec.

Contractors Division 9N

Codnor v Ambergate

Little Eaton v Clowne Town

Eaton’s Jewellers Division 9S

Alvaston & Boulton v Melbourne Town

Uttoxeter v Stanton Elks

Marston’s Pedigree Division 10N

Breadsall v Darley Abbey

Marston’s Pedigree Division 10S

Ashbourne v Elvaston

Castle Donington Town v Rolleston